yavas elektrik logo head site 154x81

HABERLER

Güneş Paneli Çeşitleri

Güneş Paneli Çeşitleri

Güneş Paneli Çeşitleri

Monokristal Güneş Paneli 

Monokristal güneş paneli, silikon yapısındaki saflık sayesinde güneş enerjisinden en verimli elektrik üreten güneş panelleridir. Güneş enerji sisteminin kurulacağı alanlarda diğer güneş paneli çeşitlerine kıyasla daha verimli ürün olarak bilinir. Bu sebeple fiyatları diğer güneş paneli çeşitlerine göre daha yüksektir. Ömürleri diğer güneş paneli çeşitlerine göre daha uzun olduğundan tek seferde yapılacak yatırım maliyeti kısa vadede amortisman süresini kısaltarak daha kısa sürede karşılamaktadır.  

 

Polikristal Güneş Paneli 

Polikristal güneş paneli, içerisindeki silikon saflığının daha düşük olmasından dolayı Monokristal güneş paneli çeşidine göre verimlilik oranı daha düşüktür. Polikristal güneş panelleri maliyet bakımından da bu sebeple Monokristal güneş paneli çeşidine göre daha uygun kalmaktadır. 

 

İnce Film Güneş Paneli 

İnce film güneş paneli, verimliliği düşük güneş paneli çeşidi olduğundan piyasada daha az tercih edilmektedir. Çok alan gerektirmesi, olumsuz hava şartlarına karşı dayanıksız olması İnce film güneş panellerinin olumsuz özelliklerindendir. Bunların yanında ince film güneş panelleri şık görüntüsüyle özellikle tasarım için tercih edilmektedir.  

 

Esnek Güneş Paneli 

Esnek güneş paneli, çok sayıda kullanım çeşitliliği sağlayan dayanıklı ve kırılmaz panellerdir. Tercihe göre monokristal veya polikristal özelliğe sahip olabilirler. Esnek güneş panelleri oldukça hafiflerdir ve montajı kolaydır. Hafifliği sayesinde taşınabilir kullanıma uygundur, eğimli alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Şarjlı araçlar, otopark gölgelikleri, yat ve tekneler, otobüs durakları gibi alanlarda kullanabilmektedir. 

Güncel Katalog ve Haber Bültenimize
Abone Olun!

yavas elektrik logo